Priva_Logo_Pointers_FC.jpg

Aby Twoje uprawy rosły prawidłowo i miały optymalną wydajność, musisz mieć dokładną kontrolę nad szklarnią. Proces, klimat, światło i CO2, nawadnianie i obsługa mogą być zautomatyzowane. Muszą być skutecznie dopasowane do siebie, a najlepiej tak dokładnie, jak to możliwe. Im dokładniej możesz kontrolować swoją szklarnię, tym korzystniejsze jest to dla twoich upraw. Systemy Priva nie są systemami i aplikacjami indywidualnie. Aby zdecydować się na Priva, należy wybrać kompletne rozwiązanie, które naprawdę pozwala łączyć i kontrolować wszystkie procesy i systemy w firmie; pozwalając, aby Twoje uprawy rosły idealnie, tak jak Twoja firma.

koniec z marnotrawstwem

Łączenie wszystkiego w Twojej firmie ogrodniczej oznacza, że nie musisz już nic zostawiać przypadkowi. Ręczne wprowadzanie i rejestracja stają się przeszłością, dzięki czemu uzyskasz pełny przegląd procesów uprawy i biznesu, aż do najdrobniejszych szczegółów. Możesz nawet porównać różne okresy i różne lokalizacje. A jeśli nadal chcesz dokonywać ręcznych korekt, rozwiązania Priva pozwalają Ci to robić w razie potrzeby.

Zasadniczo spostrzeżenia i przeglądy oznaczają, że rozwiązania Priva pomagają zapobiegać marnotrawstwu energii, wody i składników odżywczych, pozwalając użytkownikom na dokonywanie oszczędności tam, gdzie to możliwe, i dokonywanie korekt tam, gdzie to koniec

kontrola procesów

Twoja wydajność zależy od optymalnej równowagi każdego procesu w Twojej firmie. Od uprawy do zbioru, od gospodarki wodnej i zarządzania energią po tworzenie odpowiedniego klimatu. Komputer procesowy Priva odgrywa centralną rolę w tym rozwiązaniu. W zależności od wielkości firmy, uprawy, lokalizacji i oczywiście budżetu, możesz wybrać szereg standardowych opcji do rozszerzenia. Zapewniają one możliwość obsługi i sterowania bardzo prostymi systemami, aż po najbardziej złożone systemy; czy to kontrola klimatu, zarządzanie energią czy gospodarka wodna. Jeśli chcesz, rozwiązanie Priva może nawet zawierać siedmiodniowe prognozy pogody i radar deszczowy z wykorzystaniem lokalizacji GPS.

Priva Connext 2.jpg

PRIVA Connext

PRIVA Office Direct

priva Connext

Niezależnie od tego, jakie uprawy uprawisz, wpływ na procesy i wgląd w procesy związane z Twoją działalnością jest najważniejszy dla samej firmy i upraw. Aby zagwarantować sukces i zapewnić ciągłość, ważne jest zapewnienie idealnych warunków uprawy dla Twojej uprawy. Komputer procesowy Priva Connext umożliwia łączenie i zarządzanie wszystkimi procesami teraz iw przyszłości.

Priva Office Direct 1.jpg

niezawodna i stabilna automatyzacja szklarni

Jako hodowca nigdy nie przestajesz próbować zwiększyć wydajności i poprawić jakości swoich upraw, jednocześnie starając się obniżyć koszty produkcji. Nic dziwnego, że w dzisiejszych czasach automatyzacja ogrodnictwa jest powszechna, niezależnie od tego, czy są to systemy pomiarowe i kontrolne, czy systemy komunikacyjne dla pomp, silników, instalacji CHP, ekranów cieniujących lub różnych czujników.

Komputer procesowy Priva Connext umożliwia utworzenie jednej centralnej sieci. Połączenie wszystkich systemów i sterowników jest nie tylko niezwykle łatwe, ale także niezawodne i stabilne. Okablowanie jest ograniczone do minimum, sieć może być monitorowana zdalnie, a błędy mogą być łatwo zidentyfikowane i usunięte.

Informacje i informacje dotyczące zarządzania

Przyjazny dla użytkownika program operacyjny Priva Office Direct pozwala zobaczyć wszystkie warunki, których potrzebujesz na pierwszy rzut oka. Wszystko jest jasne i zorganizowane, a integracja z innymi systemami, takimi jak Priva FS Performance, jest możliwa.

Zawiera bibliotekę modułu sterującego

Priva Connext jest dostarczany wraz z biblioteką modułów sterujących Priva, umożliwiając przejęcie kontroli nad urządzeniem energetycznym, w tym kotłami, instalacjami kogeneracyjnymi, pompami ciepła, zbiornikami buforowymi i CO2. Standardowe elementy sterowania klimatem umożliwiają regulację dużej liczby warunków, takich jak wentylacja, ogrzewanie, ekrany, CO2, oświetlenie i oczyszczanie powietrza. Dodatkowo, twoje zaopatrzenie w wodę i dozowanie nawozu jest kontrolowane z centralnej lokalizacji.

Priva GroScale 1.jpg

PRIVA Root Optimizer

Zawsze poszukujesz sposobów, dzięki którym możesz się jeszcze bardziej rozwijać. Inteligentna uprawa jest możliwa tylko wtedy, gdy sama roślina może wpływać na podlewanie, ponieważ im precyzyjniejsze podlewanie, tym zdrowszy system korzeniowy; następnie produkcja wzrasta w wyniku lepszego wchłaniania składników odżywczych przez system korzeniowy.

Automatyczna strategia startu

Dzięki Priva Root Optimizer podlewanie jest automatycznie optymalizowane do warunków, stanu uprawy i rodzaju podłoża, w zależności od potrzeb rośliny. Można to zrobić nawet w każdej sekcji uprawy, niezależnie od uprawy.

Absorpcja wody jest określona przez zestaw pomiarowy oparty na wielu reprezentatywnych roślinach. Rezultat: automatyczne uruchamianie nawadniania w odpowiednim czasie, tak aby nigdy nie było podłoża z podłożem, które jest zbyt suche lub zbyt mokre. Optymalizator korzenia uwzględnia porę dnia, prawidłowy poziom wilgotności, stopień transpiracji i optymalny stosunek powietrza do wody w podłożu.

The following is placeholder text known as “lorem ipsum,” which is scrambled Latin used by designers to mimic real copy. Nullam sit amet nisi co

Dokładny pomiar i wiedza

Optymalizator korzenia wykorzystuje wagę płyty Priva Groscale, czujnik odpływu Priva i oprogramowanie optymalizujące korzenie w dodatku Priva. Priva Groscale bardzo dokładnie mierzy masę medium. Zakłócenia pracy roślin są odfiltrowywane. Pozostaje różnica między wzrostem ciężaru i zmniejszeniem masy a ilością spuszczaną; wskaźnik transpiracji i wzrostu. Oprogramowanie oblicza absorpcję wody i określa prawidłową dawkę wody. Odbywa się to w oparciu o masę substratu, dawkę wody i ilość odprowadzanej wody. Naturalnie dzięki terminowemu uzupełnieniu odpowiedniej ilości składników odżywczych.

Optymalizator korzeni Priva jest ważnym dodatkowym ogniwem w zamkniętym systemie wodnym, jeśli chodzi o fertygację.

FS Performance & FS Reader Boekesteijn Eggplants LR.jpg

PRIVA FS Performance

Priva FS Performance to praktyczny system, który umożliwia łatwe gromadzenie i przetwarzanie wszystkich danych firmy w łatwe do odczytania i porównywalne informacje, takie jak wykresy i wykresy w celu szybkiej analizy. Jako menedżer możesz mieć wgląd w czasie rzeczywistym i przegląd postępów. Możesz łatwo przeglądać krytyczne procesy biznesowe.

Ciągłość działalności zależy od strategicznych wyborów i wydajności procesów. Aby uzyskać wgląd w swoją firmę, możesz użyć programów do ręcznego śledzenia funkcji biznesowych, ale może to być o wiele łatwiejsze niż ręczne śledzenie i dokumentowanie. Priva FS Performance oferuje kompleksowe rozwiązanie dla dużych i mniejszych firm ogrodniczych. Nowy program jest wynikiem wieloletnich doświadczeń i przedstawia wszystkie procesy, produkcję i informacje o pracy w przejrzystym przeglądzie pulpitu.

Priva FS Informacje o wydajności są szybko i łatwo dostępne. Ty i twój zespół możecie spojrzeć na te same dane i informacje pochodne. Za pomocą kilku spojrzeń można porównywać uprawy, działy, a nawet różne lokalizacje. W ten sposób uzyskasz maksymalną wydajność swojej produkcji, robocizny i sprzętu.

Boekesteijn Eggplants (2) LR.jpg

Użyteczne funkcje wydajności FS obejmują:

 • Kontrola, korekta i walidacja; ta najnowocześniejsza funkcja wykrywania błędów śledzi nieprawidłowe dane wejściowe pracowników. Odmienna wartość bezpośrednio skutkuje ostrzeżeniem i propozycją rozwiązania logicznego, które można wykorzystać do szybkiego rozwiązania problemów.

 • Centralne wprowadzanie i zarządzanie danymi podstawowymi; obejmuje wszystkie dane dotyczące pracowników, działań, lokalizacji i jednostek. Zmniejsza to ryzyko błędów wejściowych i nieporozumień.

 • Elastyczne raportowanie; umiejętność szybkiego i łatwego wglądu w operacyjne, taktyczne i strategiczne poziomy firmy.

 • Jeden portal; zapewnienie dostępu do wszystkich programów i modułów Priva FS. Portal Priva FS Performance zapewnia wgląd w czasie rzeczywistym w to, co dzieje się we wszystkich połączonych lokalizacjach za pomocą panelu FS FS.

Możesz teraz rejestrować wyniki upraw i zbiorów, rejestrować i analizować pracę i produkcję oraz odzyskiwać raporty do zarządzania w jednym pakiecie.

Wydajność Priva FS można rozszerzyć o kilka modułów, takich jak FS Harvest Forecast, FS Job Planning i FS Crop Registration. Istnieje również możliwość łatwego połączenia z komputerem procesowym (Priva) i na przykład z liniami sortowania i pakowania w celu uzyskania dodatkowych korzyści.

Priva FS Performance to kolejny krok w optymalizacji Twojej firmy.

Priva NutriFlex 1.jpg

PRIVA Nutri-Line

Aby zapewnić zdrowy wzrost plonów, potrzebujesz odpowiedniego systemu dozowania dla potrzebnych nawozów. System ze stabilnym dozowaniem, bez wahań EC i pH, dzięki czemu rośliny mogą skutecznie wchłaniać nawozy. Natychmiast zauważysz to w jakości plonu i wydajności produkcji. Niezależnie od tego, czy pracujesz z kulturami hydroponicznymi czy substratowymi. Dzięki Priva Nutri-line fertygacja Twoich upraw jest doskonale kontrolowana.

Jakiego systemu dozowania potrzebujesz?

Podobieństwa: wydajne i niezawodne

NutriFlex, NutriFit i NutriJet mają wiele podobieństw. Wszystkie trzy pozwalają w pełni kontrolować dozowanie nawozów, uwzględniając przepływ, EC, pH, światło, warunki zewnętrzne itp. Szybkość dozowania jest zapamiętywana i wykorzystywana natychmiast w kolejnym cyklu. Zmniejsza to wymagania dotyczące dostrajania.

Wszystkie produkty Nutri-line współpracują z nawadnianiem napowietrznym, nawadnianiem kroplowym i odpływem oraz powodziami i nadają się do wszystkich upraw chronionych i na zewnątrz. Systemy dozowania nawozów Priva mają długą żywotność i są niezawodne.

Różnice: system i możliwości

NutriFit i NutriFlex najpierw dozują nawozy do mieszalnika ze świeżą wodą. NutriFit jest w stanie dozować przepływ wody do około 25 m3 / godzinę, a NutriFlex do około 80 m3 / godzinę. Liczba kanałów dozujących w NutriFit i NutriFlex jest modułowa i może zostać zwiększona do maksymalnie pięciu i dziesięciu.

Korzystając z systemu Inline w NutriJet, można dozować bezpośrednio do zamkniętej komory mieszania z wydajnością przepływu wody do około 80 m3 / godzinę. Ponieważ NutriJet wykorzystuje tylko jedną pompę, system jest bardziej energooszczędny. W wersji Bypass można łatwo zwiększyć wydajność NutriJet do dozowania przepływów wody przekraczających 100 m3 / godzinę.

Oprócz standardowych kanałów dozowania nawozów NutriFlex lub NutriJet mogą automatycznie mieszać bardzo małe dawki pierwiastków śladowych i środków czyszczących, stosując oddzielne kanały dozujące o małej objętości.

Całkowita integracja

Linia Nutri może działać jako samodzielna jednostka lub być centralnie sterowana przez komputer procesowy.

Pozwala to na dalsze połączenie systemów; na przykład do gospodarki wodnej, kontroli klimatu, zarządzania energią i systemów informacji zarządczej, niezależnie od wybranego produktu.

Jak Priva realizuje najwyższą jakość przy najniższych kosztach na m3?

Jednostki Priva są w stanie osiągnąć stabilne pH i EC wody do nawadniania. Odpowiedni poziom pH w strefie korzeniowej jest niezbędny dla optymalnego pobierania składników odżywczych. Zapobiega to niedoborom i chorobom oraz zapewnia doskonałą jakość roślin. Odpowiednia ilość wody i składników odżywczych we właściwym czasie oznacza, że wartościowe składniki odżywcze są wykorzystywane tak skutecznie, jak to możliwe. Jest to realizowane przez nasze zaawansowane sterowniki oraz nasze solidne i niezawodne rozwiązania wodne.

Priva Vialux-Line HD-UV 1.jpg

PRIVA Vialux-Line

Niedroga dezynfekcja wody światłem UV dla każdej firmy ogrodniczej: to właśnie oznacza Priva Vialux-Line. Dzięki dezynfekcji UV można osiągnąć znaczną poprawę w zakresie kontroli chorób i efektywnego zużycia wody. Woda wyładowcza może być bezpiecznie traktowana. Linia Vialux jest łatwa w obsłudze, oferuje jasny wgląd i jest gotowa na przyszłość. Systemy są certyfikowane i zapewniają 99,9% dezynfekcji i co najmniej 95% degradacji środków ochrony roślin.

Zdrowa woda dla optymalnej uprawy

Systemy dezynfekcji UV Priva Vialux-Line niszczą wszystkie istniejące organizmy, takie jak grzyby, bakterie i wirusy, ale także środki ochrony roślin, takie jak Admire i Trinitec. System może być zastosowany zarówno do wody z nowego wejścia, z odzysku wody odpływowej i odprowadzanej. Dezynfekcja UV umożliwia ciągłą recyrkulację wody do nawadniania w bezpieczny sposób. W rezultacie drogie nawozy nie są spłukiwane do kanalizacji i nie zanieczyszczają środowiska.

Dostosowane do wielkości Twojej firmy

Priva Vialux umożliwia dezynfekcję zarówno dużych, jak i małych ilości wody. Seria Vialux M-Line oznacza nową generację dezynfekcji UV, opartą na unikalnym na rynku średnim ciśnieniu UV. System modułowy można dostosować do potrzeb Twojej firmy. W zależności od skali działania można zainstalować dwie, cztery, sześć lub osiem komór do dezynfekcji UV. Seria Vialux HD-UV oparta jest na wysokim ciśnieniu UV z pojedynczą komorą ekspozycji, w której odbywa się cały monitoring. Vialux E-Line może być używany do uzdatniania wody wyładowczej, jako system lub jako rozwiązanie hybrydowe z modułem E-line. Ten moduł można dostosować do prawie każdego Vialux. Vialux E-Line monitoruje głośność, która musi być rozładowana.

Wszystkie serie mogą być obsługiwane jako samodzielny system za pomocą wbudowanych urządzeń sterujących lub zintegrowane jako podstacja systemu automatyki procesowej (szklarni).

Łatwy w instalacji i konserwacji

Konstrukcja obu systemów jest bardzo prosta, aby instalacja i konserwacja były jak najprostsze. Minimalna konserwacja Vialux HD-UV musi być przeprowadzona ze względu na pojedynczą komorę ekspozycji. Vialux M-Line został specjalnie zaprojektowany, aby zastąpić lampę UV, rurkę kwarcową i czujnik UV samodzielnie, korzystając z ilustrowanej instrukcji krok po kroku; oszczędność kosztów konserwacji i przestojów systemu.

Kontrola procesu i bezpieczeństwo

Vialux jest w pełni zautomatyzowany i chroniony. Przy każdym starcie systemu transmitancja UV wody procesowej zostanie zmierzona w celu określenia dokładnych ustawień procesu dezynfekcji.

Gwarantuje to, że wszystkie szkodliwe organizmy są rozkładane bez marnowania energii przez nadmierną zdolność produkcyjną. Temperatura wody pozostaje praktycznie niezmieniona podczas procesu, a skład składników odżywczych i poziom pH pozostają niezmienione. System jest chroniony na wiele sposobów: przed awarią lampy, przegrzaniem, suchobiegiem, przepięciami, spadkami w sieci energetycznej i nie tylko.

Połączenie z systemem automatyzacji procesów

Jeśli masz system automatyzacji procesów Priva Connext, Vialux może być obsługiwany przez ten system. Kontrole Priva Office Direct lub pokładowe zapewnią wgląd w Twoją operację i doradzą, kiedy należy przeprowadzić konserwację. Po podłączeniu do innego komputera procesowego, komputer może powiedzieć Vialux, kiedy zacząć lub przestać działać.

Krótki czas zwrotu

Priva Vialux oferuje najniższe koszty energii na dezynfekowaną wodę sześcienną w porównaniu z innymi technologiami UV. Dzięki ponownemu wykorzystaniu wody można uzyskać znaczne oszczędności na wodzie i nawozach. W większości sytuacji okres zwrotu Priva Vialux wynosi mniej niż trzy lata.

Zalety Priva Vialux-Line

Chroń swoje zbiory

 • przed zarazkami takimi jak wirusy, bakterie i grzyby poprzez dezynfekcję powierzchni i odprowadzanie wody

Zrealizuj oszczędności

 • przez ponowne wykorzystanie wody drenażowej i nawozów o najniższych kosztach na m³ zdezynfekowanej wody

Poznaj przepisy i wymagania konsumentów

 • zapewnienie jakości wody w szklarni w celu zapewnienia bezpiecznych i zdrowych produktów

 • zapobiegać wypływowi wody

Bądź elastyczny i przyszłościowy

 • skalowalne i rozszerzalne systemy dla każdej skali działania

 • szeroki zakres działania w zakresie stopnia i objętości dezynfekcji UV

 • zaprojektowane tak, aby instalacja i konserwacja były jak najprostsze

Opcje Vialux-Line

Dozowanie nadtlenku wodoru

Światło UV i nadtlenek wodoru uzupełniają się nawzajem, co prowadzi do lepszych wyników dla dłuższej recyrkulacji wody. Zaawansowane utlenianie nadtlenkiem wodoru usuwa czynniki hamujące wzrost i środki ochrony roślin, co prowadzi do czystszych ścieków przed zrzutem. Pomaga to również w utrzymaniu czystości kapiącej linii.

Filtracja wstępna

Właściwa filtracja wstępna jest podstawą długiego, bezproblemowego użytkowania Vialux. Konieczne jest usunięcie części stałych większych niż 25 mikronów, ponieważ zarazki mogą się za nimi ukryć, uniemożliwiając dezynfekcję. Filtry mniejsze niż 25 mikronów powodują niepotrzebne spłukiwanie, straty energii i wymagają więcej konserwacji.

Ponadto filtracja wstępna chroni urządzenie Vialux przed zatkaniem.

Dla Priva Vialux oferowane są dwie możliwości filtracji wstępnej:

 • Automatyczna filtracja ekranu

Automatyczny filtr ekranu można bezpośrednio podłączyć do Vialux. Filtry ekranowe są znane ze swojej niskiej konserwacji, małego zużycia wody i niezawodności. Zapewniają optymalne filtrowanie podczas procesu dezynfekcji. Ponadto automatyczny filtr sitowy można czyścić podczas pracy.

 • Połączenia filtra piaskowego

Vialux może być wyposażony w złącza umożliwiające łatwą instalację filtra piaskowego. Sam filtr piaskowy nie jest wliczony w cenę.

 

Vialux E-Line ma tę zaletę, że nie tworzy się woda płucząca i że system działa bez ciśnienia. Oszczędza to koszty energii pompy.