Podsumowanie roku 2018

Zakończony 2018 rok, był okresem dalszej pracy w branży budowy i wyposażania obiektów szklarniowych oraz przerobu stali. 

Zaproszenie na Targi w Gołuchowie

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szklarni wystawienniczej w Gołuchowie 14 – 15 września 2018 r. podczas XX Dni Ogrodnika.

Jak zawsze będziemy do Państwa dyspozycji w zakresie udzielania porad dotyczących budowy, rozbudowy lub wyposażania szklarni, a także przygotowania kalkulacji lub kosztorysu planowanej inwestycji.

Nowością jaką zaprezentujemy podczas targów, będą świadczone przez nas usługi w zakresie przerobu stali – spawanie, wypalanie, cięcie termiczne, projektowanie konstrukcji stalowych.

Mając nadzieję, że zechcecie Państwo wygospodarować czas na odwiedzenie naszej wystawy, cieszymy się na możliwość wspólnego spotkania.

Kondycjonowanie wody

We współpracy z firmą KLARSAN, rozszerzamy naszą ofertę o kolejną usługę związaną z inżynierią uzdatniania wody, jaką jest jej kondycjonowanie.

Obiegi grzewcze, stosowane m.in. w obiektach szklarniowych, wymagają użycia wody  odpowiedniej jakości. Zalecane jest stosowanie środków do kondycjonowania wody, które posiadają następujące funkcje:

  • podnoszą pH wody - utrzymywanie odpowiedniego pH jest niezbędne do ochrony metali przed korozją
  • tworzą powłokę antykorozyjną na materiałach instalacji, uniemożliwiając zachodzenie niepożądanych reakcji chemicznych
  • wiążą twardość resztkową wody - zabezpieczając przed powstawaniem kamienia kotłowego, który generuje straty wymiany ciepła
  • usuwają tlen będący przyczyną korozji wżerowej.

Preparatem chemicznym eliminującym przyczynę korozji są inhibitory korozji, które tworzą film ochronny na ścianach instalacji oraz dokonują korekty parametrów wody. 

Środki chemiczne wykorzystywane w tym procesie dostarczane są przez firmę TRANSHELSA, partnera biznesowego firmy KLARSAN.

Asortyment firmy TRANSHELSA to m.in. biocydy, antyskalanty i inhibitory korozji. Preparaty zwalczające korozję i zabezpieczające systemy parowe. 
Usługa kondycjonowania wody obejmuje nie tylko regularne dostawy preparatów chemicznych, ale także wizyty serwisowe, kontrolę parametrów wody, okresowe czyszczenie instalacji z osadów oraz utrzymywanie systemów w stanie równowagi. 

Jeśli zatem szukacie Państwo profesjonalnego wsparcia w zakresie kondycjonowania wody i chemicznej korekcji jej parametrów, jesteśmy odpowiednim partnerem, który nie tylko wdroży właściwe rozwiązania, ale także zaprojektuje je zgodnie
z indywidualnymi potrzebami Państwa firmy.

 

klarsan.jpg

Podsumowanie roku 2017

Budowa szklarni i montaż instalacji cieniujących, to od początku istnienia firmy JAKSA, główne kierunki naszej działalności. Wieloletnie doświadczenie, poparte zdobyciem konkretnej wiedzy technicznej, wsparte wykorzystywaniem najnowszych osiągnięć technologicznych, pozwoliło nam na osiągnięcie w tych dziedzinach specjalistycznego know how, którym zawsze chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Więcej światła w szklarni bez kompromisu, dzięki tkaninie cieniującej LUXOUS 1147 FR

Chcąc dostarczać Klientom materiały i produkty najwyższej jakości, stawiamy na profesjonalizm i doświadczenie naszych partnerów handlowych. W zakresie produkcji „cieniówek” wykorzystywanych w uprawach szklarniowych, współpracujemy ze szwedzką firmą SVENSSON.

SVENSSON to rodzinna firma, obecna na rynkuod 1887 roku, od czterech pokoleń kontynuująca pracę nad projektowaniem i produkcją wyrobów tekstylnych. Od roku 1979 specjalizująca się w wyrobie kurtyn klimatycznych. Unikalne, posiadane know – how, oparte na badaniach laboratoryjnych i wieloletnim doświadczeniu, czynią naszego partnera liderem na rynku produkcji tkanin wykorzystywanych w instalacjach cieniujących.

Optymalizacja procesu produkcji roślin, to cel, do którego dążą wszyscy plantatorzy. Najnowszy produkt rekomendowany przez SVENSSON - tkanina cieniująca LUXOUS 1147 FR daje taką możliwość, zapewnia bowiem w obiekcie więcej światła, wpływając równocześnie na możliwości oszczędzania energii i równomierne rozprowadzanie wilgotności.

https://www.youtube.com/watch?v=3KEmAfZJs_4

LUXOUS 1147 FR łączy w sobie bardzo dobrą retencję ciepła z maksymalną przepuszczalnością światła. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jest to najbardziej przejrzysty,
z dostępnych na rynku ekranów. Dzięki jego zastosowaniu klimat w szklarni staje się bardziej jednolity, co przekłada się na równomierny wzrost roślin przy jednoczesnym zapobieganiu kondensacji pary wodnej na ich wierzchołkach.

Ochronę roślin przed skutkami wyjściowego promieniowania długofalowego można osiągnąć zwiększając ilość godzin pracy przy w pełni lub częściowo zamkniętym ekranie LUXOUS.

Tkanina LUXOUS 1147 FR może być używana we wszystkich typach szklarni, bez względu na rodzaj uprawy. Jest ognioodporna, co jest optymalnym wyborem z punktu widzenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Podstawowe dane techniczne:

vSystem przesuwny, wiszący

vSkład materiału – 100% poliester

vWzór – przezroczysty, pełny

vWag – 53 g / 1 m²

vGwarancja producenta – 5 lat

Więcej informacji na temat produktu otrzymacie Państwo kontaktując się z pracownikami działu handlowego naszej firmy. W konsultacji ze specjalistami firmy SVEVSSON przygotujemy najlepsze rozwiązanie zastosowania tkaniny LUXOUS 1147 FR w Państwa szklarni.

Doradzimy – Dostarczymy – Zamontujemy

Napisali o nas – Horti.Daily

Holenderski internetowy portal branżowy zamieścił w ostatnim czasie na swojej stronie relację z naszego udziału w Targach w Gołuchowie.

Hortidaily.com to internetowe miejsce spotkań firm związanych z przemysłem ogrodniczym. Źródło informacji i wymiany doświadczeń specjalistów i osób zarządzających przedsiębiorstwami działającymi w tej branży. Horti.Daily na bieżąco dostarcza informacje ze świata, mogące pomóc plantatorom w zarządzaniu ich przedsiębiorstwami.

„Grupa Jaksa jest jednym z najważniejszych graczy w Polsce, działających w dziedzinie budowy i dostaw szklarni. Jest wykonawcą imponującej liczby projektów budowy szklarni w rozwijającej się polskiej branży ogrodniczej”

Jaksa służy rozwojowi polskiego przemysłu” – to fragmenty artykułu opisującego naszą firmę, który znalazł się w  Horti.Daily. W całości możecie go Państwo przeczytać na stronie:  

 

http://www.hortidaily.com/article/37560/Jaksa-back-on-track-to-serve-growth-of-Polish-industry

 

Za nami już wrześniowa, XIX edycja Międzynarodowych Targów Ogrodniczych w Gołuchowie.

Miło nam było gościć wszystkich Państwa odwiedzających naszą wystawę.

Podczas targów, razem z naszymi holenderskimi partneramiprezentowaliśmy m.in. cieszące się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem opryskiwacze firmy EMPAS, a także wózki nożycowe i pielęgnacyjne firmy BOGAERTS. Uwagę sporej części odwiedzających zwracał prezentowany spalinowy odkurzacz do liści firmy Verhagen Leiden i wewnątrzszklarniowa myjka Aqua Jet z firmy Van Der Waay.

Co roku, staramy się podczas targów prezentować naszym klientom najnowsze osiągnięcia technologiczne możliwe do wykorzystania w szklarniach. W tym roku były to: system aktywnej wentylacji i transparentna tkanina cieniująca 1147 FR. Produkty te, możliwości i zalety ich stosowania, szczegółowo omawiali podczas zorganizowanej w czasie targów konferencji, panowie Ton Habraken
 i Joek van der Zeeuw z firm Svensson i Van Dijk Heating.

Podsumowanie konferencji wraz z opisem prezentowanych na niej produktów, rozpocznie już niebawem cykliczne publikowanie na naszej stronie artykułów tematycznych, poświęconych nowoczesnym rozwiązaniom stosowanym w szklarniach

Jeśli ktoś z Państwa nie mógł uczestniczyć w konferencji, lub podczas wizyty w Gołuchowie nie zdążył dopytać naszych doradców o interesujące go produkty, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego i e-mailowego z nami.

Zapraszamy też do obejrzenia naszej fotorelacji.

XIX DNI OGRODNIKA w Gołuchowie 9-10.09.2017

Szanowni Państwo,

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszej wystawy na organizowanych
w dniach 9 i 10 września tego roku w Gołuchowi koło Kalisza, XIX Międzynarodowych Targach Ogrodniczych. Wspólnie z nami, aktualną ofertę firmy Barbara Jaksa będą prezentować nasi holenderscy partnerzy.

 

Czując się zobowiązanymi do dzielenia się z Państwem najnowszymi informacjami dotyczącymi możliwości zastosowania nowoczesnych technologii w obiektach szklarniowych, przy okazji pobytu
w Gołuchowie, zapraszamy na wykład pt.

 

„Nowy sposób upraw pod osłonami przy użyciu strategii aktywnej wentylacji oraz systemów cieniujących”.

 

Konferencję poprowadzą Panowie Joek van der Zeeuw i Ton Habraken z firmy CERTHON. Na spotkanie zapraszamy w sobotę 09.09.2017 o godz. 14.00 do sali seminaryjnej Targów.

 

Liczymy na to, że temat wykładu spotka się z Państwa zainteresowaniem, a udział w spotkaniu z jednej strony przyczyni się do poszerzenia Państwa wiedzy na temat najnowszych trendów technologicznych w zakresie upraw szklarniowych, a z drugiej będzie okazją do miłego spędzenia czasu oraz zacieśnienia kontaktów towarzyskich i handlowych wśród przybyłych gości.

 

Będzie nam bardzo miło spotkać się z Państwem we wrześniu w Gołuchowie.

TwinHook - hak podwójny do pomidora

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy przedstawić Państwu najnowszy produkt w naszej ofercie:

Inspiracja dla nowych produktów może czasem nadejść dość nieoczekiwanie. W przypadku TwinHook, będącym najnowszym rozwiązaniem w branży uprawowej, jego powstanie zawdzięczamy wizycie jego twórcy na uprawie pomidorów szklarniowych w Holandii. Dyskusja z jednym z plantatorów zainspirowała go do stworzenia TwinHook.

Ta pionierska koncepcja powstała, gdy odkryto, że plantator używał dwóch oddzielnych klipsów, aby zapobiec rozdzieleniu i uszkodzeniu łodyg pomidora. Przy 600.000 roślin na hali, oczywista była potrzeba na zastosowanie podejścia oszczędzającego zarówno koszty jak i czas pracy.

Dwie bliźniacze obręcze TwinHook wykonane z mocnego tworzywa zapewniają dodatkowe wsparcie dla każdej rośliny, gdy staje się cięższa wraz ze wzrostem. Zaleca się zakładanie ich w miesiąc po posadzeniu roślin. Pomaga to ograniczyć przypadki podziału łodyg, które z kolei mogą zwiększać ryzyko wystąpienia chorób takich jak Botrytis. Znany również jako szara pleśń, grzyb może atakować uszkodzone rośliny, zapobiegając zdrowemu wzrostowi, co z kolei obniża rentowność każdej rośliny.

Główne zalety TwinHook:

Ochronny - zapobiega rozszczepianiu głównej łodygi podczas opadania pod wpływem ciężaru rośliny

Jeden rozmiar - przystosowany do większości dwułodygowych sadzonek pomidorów

Ergonomiczny - dzięki przemyślanej konstrukcji, zastępuje dwa klipsy a założyć go można łatwo i szybko, oszczędzając tym samym koszty

Innowacyjny - element podporowy, który stabilizuje produkt i zapewnia optymalne usytuowanie

 

Gdybyście chcieli Państwo pozyskać więcej informacji, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy a my chętnie udzielimy odpowiedzi i dodatkowych informacji.

Wentylatory, nagrzewnice firmy Holland Heater

 

Wśród naszej ofert znajdą Państwo wentylatory i nagrzewnice firmy Holland Heater. Dzięki tym produktom zapewniają Państwo równomierne rozprowadzenie powietrza w szklarni,   odpowiednią  wilgotność, wydajność ciepła i produkcję COBezruch powietrza w szklarni przyczynia się do pogorszenie się mikroklimatu i niekorzystnie oddziałuje na rośliny. Aby wyrównać temperaturę i zoptymalizować wilgotność konieczna jest wentylacja. Można korzystać z wywietrzników, jednak użycie wentylatora zaprojektowanego specjalnie na potrzeby ogrodnictwa szklarniowego jest dużo lepszym rozwiązaniem.  Holland Heater jest także światowym lideremw produkcji nagrzewnic CO2. Produkty spełniają najwyższe wymagania. O jakości produktu świadczy przede wszystkim niezawodność i  bezpieczeństwo. Sprzęt jest wytrzymały i gotowy do pracy w trudnych warunkach.

Polecamy Państwu wentylator recyrkulacyjny CAF 45 zapewniający optymalny mikroklimat w szklarni. Dzięki, temu, że wyrównuje poziom wilgoci zmniejszają ryzyko zachorowalności roślin. W połączeniu z generatorem ciepła wydłuża strumień powietrza.

Wśród nagrzewnic znajdą Państwo gazowe, w tym z zamkniętą komorą spalania i olejowe. Posiadamy w sprzedaży nagrzewnicę gazową typu HHB i gazową z zamkniętą komorą spalaniaIFH80 lub LCSA. Opalane gazem ziemnym lub gazem propan. Nagrzewnice gazowe zapewniają wysoką efektywność i 100% wydajność ciepła na terenie całej szklarni.  Są także idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń pracy i składów. Zasięg wydmuchu powietrza wynosi 40 m. Są generatorami CO, dzięki czemu sprzyjają wielkości plonów. Urozmaicenie w zamkniętą komorę spalania doskonale sprawdza się w mroźnezimy bez strat ciepła. Stanowi optymalizację kosztów dzięki równomiernemu dozowaniu CO . Nagrzewnice z otwartym obiegiem spalania przy wydłużonym okresie działania powodują nadmierne stężenie CO, co skutkuje koniecznością dodatkowej wentylacji. Wentylacja oznacza poważne utraty ciepła, a co za tym idzie, dodatkowe koszty. 

Seria nagrzewnic olejowych AMS i HHO to urządzenia opalane olejem. Są doskonałą alternatywą grzewczą w przypadku ograniczonej dostępności gazu, a przeprowadzenie instalacji gazowej wiąże się ze zbyt wysokimi kosztami. Od ponad 40 lat nagrzewnice sprawdzają się jako niezawodne iefektywne źródło ciepła, dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.  Wyposażone w system odprowadzania gazów spalinowych. Produkty spalania gazu jak para wodna i CO₂  nie są emitowane do ogrzewanego pomieszczenia. Nagrzewnica olejowa AMS dostępna jest także w wersji bez baku olejowego i o różnych mocach grzewczych. 

Kolejna XVIII edycja Targów Międzynarodowych – Dni Ogrodnika

Kolejna XVIII edycja Targów Międzynarodowych – Dni Ogrodnika odbyła się w Gołuchowie koło Kalisza w dniach 10-11 września 2016r. 

Uczestnicy mogli zapoznać się z zagadnieniami szeroko rozumianej branży ogrodniczej , w tym najnowsze technologie dla ogrodnictwa z nowatorskimi rozwiązaniami.
Nasza Firma przedstawiła szereg maszyn o różnorodnym przeznaczeniu. Pojawiła się myjka szklarniowa Aqua Jet z pokazem działania masztu opryskowego. Mieli także Państwo okazję zobaczyć maszynę do łęt „ Bio Chopper Compact”.  Kilka wariantów urządzeń firmy Empas zostało zaprezentowanych dla uczestników Targów- wózek opryskowy Georgia o pojemności 600 l i Atlanta 400 l. Został również udostępniony wózek nożycowy do jazdy po rurach Qii LIft firmy Bogaters i wózek ciągnący do wózków transportowych tzw. Lokomotywka „PSZCZÓŁKA” Bogaters.  Odwiedzający mogli skorzystać z porad naszych pracowników dla całej oferty Firmy. 

Nowa w pełni automatyczna linia z piłą do cięcia stali firmy MEBAsteel 1100 DGA-3300

Na hali produkcyjnej została uruchomiona w pełni automatyczna linia z piłą CNC do cięcia stali firmy MEBA, 1100 DGA-3300. Jest to maszyna z opatentowanym systemem kątowego cięcia w zakresie od 30 do 135 stopni, przystosowana do automatycznego cięcia materiału na odcinki o różnej długości.

  • maksymalna szerokość ciętego materiału 1250 mm
  • maksymalna wysokość ciętego materiału 550 mm

W związku ze zwiększeniem mocy produkcyjnych pragniemy zaoferować Państwu usługi z zakresu obróbki metalu.

OBRÓBKA METALU

Na nowopowstałej hali o powierzchni 1400 m2 dysponujemy następującym sprzętem:

 

  • Wiertnica Voortman V600, sterowana CNC - do wiercenia, gwintowania i fazowania otworów w kształtownikach stalowych oraz blachach. Zakres obróbki do 12 m.
  • Przecinarka Stigal z głowicą 3D, sterowana CNC - do termicznego cięcia blach stalowych oraz wykonywania perforacji w kształtownikach, profilach i rurach. Możliwe cięcie plazmą i gazem.

Zakres obróbki:

Blacha:                                                   2,5 x 12 m, grubość do 120 mm

Kształtowniki, profile i rury:                      do 12 mb

  • Suwnice ABUS - mamy dwie suwnice o udźwigu 6,4 t każda

Rozpoczęliśmy współpracę z firmą Klarsan

Mamy przyjemność poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z firmą Klarsan, która świadczy usługi z zakresu inżynierii uzdatniania wody. Do naszej oferty wprowadzamy m.in systemy filtracji wody oraz systemy dozowania środków chemicznych. Profesjonalne stacje uzdatniania wody instaluje się, aby zabezpieczyć rury i dysze w systemach nawilżania i nawadniania szklarni. Systemy dozowania wprowadzają do wody preparaty odżywcze i środki ochrony roślin.

Firma Klarsan świadczy usługi z zakresu inżynierii uzdatniania wody. 

Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem i serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Dostosowujemy wodę do określonych parametrów. Tak, by nadawała się do celów spożywczych lub technicznych. 
Ofertę dedykujemy klientom indywidualnym oraz przemysłowym.

Posiadamy gotowe systemy uzdatniania wody oraz urządzenia, które projektowane są indywidualnie. Wykorzystujemy najnowsze technologie dostępne na rynku europejskim. Importujemy filtry sprawdzonych, europejskich producentów.

Instalujemy systemy dozowania środków ochrony roślin oraz preparatów odżywczych. Wykorzystujemy systemy dezynfekcji wody przy pomocy promieniowania UV.

Oferujemy system wynajmu stacji uzdatniania wody. Rozwiązania mają charakter modułowy. Urządzenia są gotowe do pracy.

XVII DNI OGRODNIKA

XVII DNI OGRODNIKA

Zaprezentowaliśmy nie tylko opryskiwacze szklarniowe firmy Empas, ale również produkty firmy Bogaerts: lokomotywkę Power Bee, robot opryskowy Power Jet ze zbiornikiem o pojemności 200 litrów i nowość na rynku - wózek nożycowy Qii Lift-Z. Pojawiła się też myjka szklarniowa Aqua Jet, której pokaz miał miejsce w drugi dzień targów.