We współpracy z firmą KLARSAN, rozszerzamy naszą ofertę o kolejną usługę związaną z inżynierią uzdatniania wody, jaką jest jej kondycjonowanie.

Obiegi grzewcze, stosowane m.in. w obiektach szklarniowych, wymagają użycia wody  odpowiedniej jakości. Zalecane jest stosowanie środków do kondycjonowania wody, które posiadają następujące funkcje:

  • podnoszą pH wody - utrzymywanie odpowiedniego pH jest niezbędne do ochrony metali przed korozją
  • tworzą powłokę antykorozyjną na materiałach instalacji, uniemożliwiając zachodzenie niepożądanych reakcji chemicznych
  • wiążą twardość resztkową wody - zabezpieczając przed powstawaniem kamienia kotłowego, który generuje straty wymiany ciepła
  • usuwają tlen będący przyczyną korozji wżerowej.

Preparatem chemicznym eliminującym przyczynę korozji są inhibitory korozji, które tworzą film ochronny na ścianach instalacji oraz dokonują korekty parametrów wody. 

Środki chemiczne wykorzystywane w tym procesie dostarczane są przez firmę TRANSHELSA, partnera biznesowego firmy KLARSAN.

Asortyment firmy TRANSHELSA to m.in. biocydy, antyskalanty i inhibitory korozji. Preparaty zwalczające korozję i zabezpieczające systemy parowe. 
Usługa kondycjonowania wody obejmuje nie tylko regularne dostawy preparatów chemicznych, ale także wizyty serwisowe, kontrolę parametrów wody, okresowe czyszczenie instalacji z osadów oraz utrzymywanie systemów w stanie równowagi. 

Jeśli zatem szukacie Państwo profesjonalnego wsparcia w zakresie kondycjonowania wody i chemicznej korekcji jej parametrów, jesteśmy odpowiednim partnerem, który nie tylko wdroży właściwe rozwiązania, ale także zaprojektuje je zgodnie
z indywidualnymi potrzebami Państwa firmy.

 

klarsan.jpg