Budowa szklarni i montaż instalacji cieniujących, to od początku istnienia firmy JAKSA, główne kierunki naszej działalności. Wieloletnie doświadczenie, poparte zdobyciem konkretnej wiedzy technicznej, wsparte wykorzystywaniem najnowszych osiągnięć technologicznych, pozwoliło nam na osiągnięcie w tych dziedzinach specjalistycznego know how, którym zawsze chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Rok 2017 był kolejnym, w którym realizowaliśmy zlecone przez klientów inwestycje w tych obszarach.

W ciągu ostatniego roku wybudowaliśmy 191 615 m² szklarni. Głównie dla klientów uprawiających pomidory w województwie wielkopolskim i mazowieckim.

Szklarnie z naszym udziałem powstały  też u naszych południowych sąsiadów – na Słowacji i w Czechach.

W zakresie montażu instalacji cieniujących działamy w dwóch kierunkach – montażu nowych
cieniówek i konserwacji lub renowacji instalacji założonych w poprzednich sezonach.
Dążąc do optymalizacji uprawy roślin, klienci często decydują się na wymianę dotychczas stosowanych tkanin cieniujących na bardziej nowoczesne, które pozwolą im osiągnąć założone efekty produkcji, przy równoczesnej oszczędności energii wykorzystywanej na ogrzewanie i oświetlenie.

Podobnie jak w przypadku budowy szklarni, nasi główni odbiorcy instalacji cieniujących to właściciele szklarni położonych w województwach wielkopolskim i mazowieckim ale także śląskim, dolnośląskim, łódzkim i lubelskim.

1jaksa.jpg

W roku 2017 łącznie zamontowaliśmy lub przeprowadziliśmy renowacje 855 670 m² instalacji cieniujących, z czego 581 050 m² dotyczyło obiektów położonych w Polsce, a pozostała ilość to cieniówki zamontowane w Anglii, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

2jaksa.jpg

W stosunku do 2016 r. odnotowaliśmy w 2017 r. wzrost o 16 % w przypadku montażu nowych instalacji i o 59 % w odniesieniu do wykonywanych usług renowacji cieniówek.

Nowy 2018 r. to nasza dalsza praca dla klientów, którzy zaufali naszej wiedzy i doświadczeniu w budowie i wyposażaniu szklarni.